8 dôvodov pre fotenie predsvadobných fotiek

Myslím, že je pár veľmi dobrých dôvodov prečo si urobiť predsvadobné (rande) fotky. Predstavím vám 8 z nich.

Myslím, že predsvadbné portréty sú také dôležité, že ich navrhujem všetkým svojim svadobným klientom. Ale ak ste novo zasnúbení, možno by vás zaujímalo, prečo sú také. Tu je osem dôvodov, prečo si myslím, že by ste ich mali zvážiť, a dohodnúť si predsvadobnú fotosession s vašim svadobným fotografom.

Cyklus „Čo by mala nevesta vedieť o …“ je sériou informačných článkov pre nevesty, ženíchov a organizátorov svadieb. Predkladané vysvetlenia a odporúčania vychádzajúcich z praxe svadobného fotografa Maroša Markoviča. Jednoduchým a pre laika pochopiteľným spôsobom predstavuje rôzne aspekty svadobného dňa súvisiace so získaním nádherných svadobných fotografií.

1. Spoznajte svojho fotografa

Váš svadobný fotograf je omnoho viac než len človek za fotoaparátom! Toto je osoba, ktorá bude s vami počas vášho svadobného dňa najviac – zachytáva intímne okamihy a špeciálne podrobnosti, je svedkom všetkých emócií a zaznamenáva jeden z najvýznamnejších dní vášho života. Uvedomte si, že ak nemáte dobrý vzťah so svojím fotografom, ak si „nesedíte“, nebudete sa s ním cítiť príjemne ani počas svadobného dňa. Interaktívna stretnutie vám umožňuje stráviť produktívny čas so svojím fotografom. Využite túto príležitosť a spoznajte sa!

2. Budete sa cítiť pred fotoaparátom/kamerou pohodlnejšie

Mnoho ľudí sa cíti nepríjemne, keď na nich mieri fotoaparát. Ak ste z tých ľudí, ktorí sú pred objektívom v kŕči, alebo sa cítia trápne, nebojte sa! Akonáhle budete mať možnosť zvyknúť si na fotografovanie a relaxovať v procese, budete ohromení tým, aké pohodlné a prirodzené fotenie môže byť. Vďaka predsvadobnému foteniu máte šancu nacvičiť si toto pohodlie ešte pred svadobným dňom.

Vybudujete si dôveru k finálnej fotografii

Svadobné fotografie sú veľkou investíciou, ale až po svadbe sa vám podarí nahliadnuť do hotového produktu. Fotograf predáva a vy kupujete len sľuby, že to dobre dopadne. Tak to proste je. Dokonca aj potom, čo ste videli ukážky a galérie z predchádzajúcej práce fotografa, mnoho párov má problém predstaviť si, ako by mohli vyzerať ich fotografie oni sami. Nafotiť si pár fotiek pred svadbou je úžasný spôsob, ako upokojiť vašu myseľ. Po tom, čo uvidíte svoje fotky, budete mať oveľa jasnejšiu predstavu pre aké fotky môže váš fotograf dodať.

Zachyťte prchavý čas, ktorý sa už nevráti

Civilné fotky z rande pred svadbou majú úplne inú emóciu než civilné fotky po svadbe. Vy to budete vedieť, že na tejto fotke ste ešte neboli zobratí. Je to vzrušujúci čas, ktorý sa svadbou skončí, či sa vám to páči, alebo nie. Fotografovanie zásnubných, alebo predsvadobných fotiek môže byť skvelým spôsobom, ako si uchovať spomienky na toto krátke obdobie, aby ste sa na ne mohli v ďalších rokoch pozerať.

Ukážte sa

Predsvadobné fotenie je vynikajúcou príležitosťou na získanie krásnych fotografií s jedinečnosťou vášho páru. Toto je vaša šanca zachytiť vaše vzájomné spojenie. Ak máte nejaké návrhy na to, ako si svoju fotosession urobíte viac osobnou, povedzte ich svojmu fotografovi. Chcete zobrať deti, psa, alebo to má byť na mieste, kde ste sa spoznali? Super, choďte do toho.

Vychutnajte si nečakané zblíženie

Niekedy môže byť ťažké nájsť si čas len pre vás dvoch, keď vás nevyrušujú mobily, obrazovky, davy ľudí alebo pracovné záležitosti. Počas predsvadobnej fotosession budete tímom, pracujúcim spolu a zameriavajúcim sa jeden na druhého. Po pravde, vaše fotografie vyjdú omnoho lepšie, ak sa skutočne sústredíte na seba a lásku medzi vami.

Budete mať portréty bez svadobných šiat

Vaše svadobné portréty sa budú naveky ctiť, ale profesionálne portréty vás dvoch v bežnom oblečení vám prinesú ďalšie fotky, ktoré môžete použiť rôznymi spôsobmi. Vaše svadobné fotografie budú veľmi jasne spojené o svadobným dňom, ale vaše fotografie v civilnom oblečení môžu mať univerzálne využitie.

Budete mať fotografie, ktoré môžete použiť na svadobné účely

To je pravdepodobne dôvod, ktorý vás napadol, keď ste videli tento príspevok, a je dôležitý. Pozvánky, ďakovné karty, svadobné webové stránky, kniha hostí … to všetko sú dôležité aspekty vášho svadobného plánovania a môžete na nich použiť fotky z predsvadobného fotenia.

Tak čo, presvedčil som vás? Dúfam, že áno. Ak ste sa rozhodli, že si chcete nafotiť úžasné fotografie zo zásnub, alebo rande, bude mi potešením váms  tým pomôcť. Kliknite sem a vyplňte môj kontaktný formulár. Odpoviem vám obratom a dohodneme si termín fotenia.

Zhrnutie – Je teda predsvadobné fotenie dôležité?

Ak vám naozaj veľmi záleží na párových fotkách zo svadby a zároveň nemáte žiadne skúsenosti s fotením, prípadne ste trémisti, je predsvadobné fotenie užitočné. Naučím vás sa ako sa pred fotoaparátom uvoľniť, vyskúšate si pozície, ktoré sú pre vás prirodzené a bude čas všetko si v pohode a bez stresu vyskúšať a zvyknúť si. Vo svadobný deň to už potom pôjde ako po masle.

 

Zdieľajte tento článok

Pozrite si aj ďalšie svadby