Ako sa obliecť na rande fotenie (s konkrétnymi radami)

Nie ste si istí, čo si máte obliecť na párové fotenie rande? Pozrite sa na moje tipy na výber oblečenia tak, aby k sebe ladili farby aj druhy odevov.

Fotky z rande, alebo zásnub by mali byť zábavnou a menej formálnou predzvesťou toho čo vás čaká pri svadobnom fotení. Samozrejme, fotky z rande môžete fotiť aj z iných dôvodov, ale aj tak by to mala byť zábava. Takéto fotky môžete použiť na save-the-date, webku o vašej svadbe, facebookovej stránke, na pozvánky, apod. Takže aj na nich budete chcieť vyzerať čo najlepšie. Každá dôležitá fotografická session je spojená s veľkým stresom. Ale výber toho, čo si obliecť, by nemal byť jedným zo stresových faktorov.

Vyjadrite svoj štýl

Outfit, ktorý si vyberiete bude základným náladovým prvkom na fotkách. Vyberajte si pre to oblečenie tak, aby to ladilo s vami, aby vyjadrovalo vašu osobu. Ak nenosíte šaty, neberte si ich ani na fotenie. Ak je váš partner zaťažený na doplnky, kľudne mu dovoľte zobrať si slamený klobúk, alebo napríklad farebný slnečník.

S jednoduchým pozadím a neutrálnymi farbami, vynikne pár lodičiek s vysokým opätkom. Nebojte sa pózovať tak, že vám aj takýto doplnok umožní prejaviť vašu osobnosť.

Myslite na detaily

Ak fotografujete zblízka, pamätajte na to, čo je zaostrené. Niekedy je to všetko o malých detailoch, ako náhrdelník, ktorý ladí s farbami košele, alebo obtiahnutej blúzke. Nechcete síce niečo, čo by odhalilo príliš veľa, ale nechcete sa stratiť ani v nadrozmernej halenke. Pamätajte si, že aj vhodná veľkosť oblečenia je podstatná!

Detailným fotografiám, blízkym portrétom, alebo štýlovej fotke atmosféry vášho rande dodáva žiarivosť napríklad zásnubný prsteň, alebo krásny náhrdelník. Ten môže pomôcť vyvážiť výstrih nižšieho strihu a pridáva záujem o kompozíciu bez toho, aby sa konkuroval prsteňu.

Nebojte sa obliecť do odvážnych farieb

Aj keď budete mať pokušenie obliecť si všetko biele, aby ste náhodou nepokazili zábery, skúste radšej niečo iné. Vždy ale vyberajte farby, ktoré k sebe ladia. Dobrým vodítkom je kruh komplementárnych, čiže doplňujúcich sa farieb. Snažte sa vyberať si farby

z opačných strán kruhu. Ak si napríklad vyberiete modré rifle, doplňte ich žltým tričkom. Takéto ladenie farieb je však dôležité aj pre zladenie páru. Ak si teda vyberiete modré tričko vy, vaša partnerka by mohla zvoliť žltú halenku.

Nebojte sa trochu zažiariť. Ak sa váš muž rozhodne pre neutrálne farby, vyberte si sýtejšie farby. Kontrast bude na fotke vyzerať krásne!

Zvoľte doplnky ladiace s ročným obdobím

V lete to sú už spomínané vzdušné šaty a veselé farby, na jeseň to dodá ďalší vizuálny podnet vaším fotkám napríklad farebný šál, alebo štýlový klobúk. Prírodná koža vytvára rustikálnu atmosféru jesene a preto sú kožené doplnky vhodným doplnkom farebných jesenných fotiek v prírode.

https://www.instagram.com/p/BWhsMBhHtiS/?taken-by=markovic.maros

Leto je čas svadieb, ale je tiež perfektnou príležitosťou nafotiť rande fotky, na ktorých budete vyzerať úžasne. Či už sa rozhodnete fotiť v meste, v prírode, alebo niekde na pláži, v lete sa oplatí vyberať medzi priedušnými tkaninami, ktoré doplnia vzdušný štýl leta.

Nemusíte sa, ale spoliehať len na doplnky. Na fotenie v zimnej prírode môžte zvoliť aj flanelovú košeľu s tradičným károvaným vzorom, alebo pletený sveter. Výhoda je, že to bude vyzerať super a ani pri fotení nenachladnete 🙂

Majte však na pamäti, že doplnky by nemali konkurovať vášmu oblečeniu. Ak sa rozhodnete pre nejaký odvážnejší vzor oblečenia, zvoľte doplnky radšej neutrálne.

Buďte praktickí

Ak premýšľate o aktívnom foteni, kde budete zdvíhaná, alebo nosená, premýšľajte o tej aktivite vopred. Nechcete mať na sebe minisukňu, pri zdvíhačke. Ak sú džínsy a tenisky vašou obľúbenou časťou odevu, nebojte sa držať sa toho, o čom viete, že vám funguje.

Ak ste vy a váš snúbenec outdoorový typ, ukážte túto vašu stránku pohodlným oblečením, ktorý je opäť len mierne koordinované.

https://www.instagram.com/p/BWxd-GYHgOy/?taken-by=markovic.maros

Zlaďte sa s partnerom

Nie je potrebné obliecť sa úplne rovnako, ale vyvážená a ľahká jemná koordinácia farieb je potrebná . Aj keď nechcete vyzerať ako dvojčatá, chcete, aby fotografia vyzerala vyvážene.  Ak si oblečiete rovnakú farebnú sadu, o to ľahšie potom bude nájsť aj prostredie a svetlo, v ktorom vyniknete obaja.

https://www.instagram.com/p/BWsO-rZHDU_/?taken-by=markovic.maros

Farebné kombinácie

 

Ďalšie inšpirácie

Vynikajúci blog o farebných kombináciách pre fotenie píše Brittany Bekas na svojich stránkach.

Koleso komplementárnych farieb s dvoma, troma a viacerými zladenými farbami nájdete na tomto odkaze.

Zdieľajte tento článok

Pozrite si aj ďalšie svadby