Všetky fotky z vašej svadby na jednom mieste

Zozbierať všetky fotky a videá zo svadby na jedno miesto by mohol byť problém. A naozaj myslím všetky – od fotografa, od hostí zo smartfónov, od strýka z jeho 15-ročného coolpixu aj od kamošov z gopro. So stránkou Wedbox.com je to celé jednoduché.

Stránok na zdieľanie fotiek je viacero, a v súčasnosti  je najväčšou americkou aplikáciou na fotografovanie Wedpics.com  a viac ako 6 miliónov jej používateľov ju použilo na zhromažďovanie obrázkov zo svadieb. Avšak má niekoľko nevýhod, takže ak hľadáte alternatívu Wedpics.com, nájdete ju tu na tejto stránke.

Tu sú niektoré z dôvodov, prečo by ste mohli chcieť použiť inú aplikáciu než najrozšírenejší wedpics.com:

  • Pri nahrávaní obrázkov do Wedpics udeľujete spoločnosti Wedpics celosvetové, bezplatné, nevýhradné, trvalé, neodvolateľné a úplne sublicenčné právo a licenciu na používanie, reprodukciu, úpravu a prispôsobenie obrázkov.
  • Ďalej udeľujete všetkým partnerom spoločnosti Wedpics tretiu stranu licenciu na prístup k vašim obrázkom a videám.
  • Aplikácia je jednou z najdrahších aplikácií svadobných fotografií na trhu a bude vám účtovať 70 USD za najdrahší balík.

Medzi 5 najlepších alternatív k Wedpics patrí https://wedbox.com/, Eversnap, http://www.weddingphotoswap.com/, Wedsocial a Ceremony App.

Mojim favoritom je však Wedbox. Com, takže sa budem venovať len jej.

Wedbox.com

Wedbox.com je online služba zameraná vyslovene na svadobnú fotografiu a video. Jej cieľom je uľahčiť zdieľanie fotiek a videa od všetkých hostí na svadbe.

Je elegantná a veľmi užívateľsky prívetivá aplikácia. Čistý, moderný dizajn je lákavý a robí appku skvelou voľbou aj pre tie najkrásnejšie svadby. Služba Wedbox automaticky organizuje vaše fotky do kategórií, ako napríklad kostol, recepcia, večera, večierok a tak ďalej.

Služba Wedbox je zadarmo a dostupná vo väčšine jazykov. Rozhodnete sa, kto má prístup k obsahu – iba osoby, ktoré pozvete, môžu zdieľať a prezerať fotografie a videá. Môžete však pozvať každého, koho chcete, dokonca aj hostí, ktorí sa nemôžu pripojiť k aktuálnej udalosti, možno kvôli chorobe alebo bývaniu v zahraničí.

Po svadbe stačí stlačiť jedno tlačidlo a všetko môžete stiahnuť do počítača. Nemôže to byť jednoduchšie!

Ako začať

Najväčšiu logiku má, že prvotný impulz urobia novomanželia. Cez svoj smartfón si nainštalujú wedbox a vytvoria svadobný album. Buď ho vytvorí nevesta, alebo ženích, na tom nezáleží, mená oboch sa dajú vložiť pohodlne a bez problémov.

Aplikácia vám vygeneruje svadobné ID, ktoré je to najpodstatnejšie aby sa k vášmu albumu dostali aj ďalší hostia.

Aplikácia vám sama navedie na pridanie fotiek z fotoaparátu, alebo z pamäte telefónu.

[jig ids=“6747,6750,6752,6749″]

Možnosti

Nahrávať fotky
Prostredníctvom aplikácie môžu vaši hostia zdieľať svoje fotky a videá z vášho veľkého dňa. Aplikácia zachytáva jedinečné, rozdielne a úžasné chvíle zo svadby .

Nahrávať videá
Aplikácia umožňuje hosťom zachytiť dlhšie videá, čo je úžasné pre dokumentovanie prípitkov alebo iných tradícií počas vašej svadby. Veľmi málo iných svadobných aplikácií vám dá túto funkciu!

Kategorizácia
Nastavte si každú sekciu vášho dňa pred svadbou a aplikácia automaticky zoradí fotografie do príslušných kategórií. Pridajte kategórie ako prípravy, obrad, kostol, recepcia, večera, večierok alebo akúkoľvek inú kategóriu, ktorá má pre vás zmysel.

Pozvite hostí
Rozhodnete sa, kto má prístup k obsahu – iba osoby, ktoré pozvete, môžu zdieľať a prezerať fotografie a videá. Môžete však pozvať každého, koho chcete, dokonca aj hostí, ktorí sa nemôžu pripojiť k aktuálnej udalosti, možno kvôli chorobe alebo bývaniu v zahraničí.

Každý hosť dostane URL linku, cez ktorú sa k vašej fotogalérii dostane či už z PC, alebo mobilu.

Jednoduchý download
Po svadbe stačí stlačiť jedno tlačidlo a všetko môžete prevziať do počítača. Nemôže to byť jednoduchšie!

Podpora jazykov
Aplikácia je jediná viacjazyčná svadobná fotoaplikácia na trhu. To znamená, že vaši hostia, bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú, budú vidieť aplikáciu v miestnom jazyku.

Cena

Aplikácia je bezplatná pre všetkých pred, počas a po udalosti. V aplikácii si môžete kúpiť rôzne užitočné doplnky. Ale ak chcete stiahnuť všetky obrázky v najvyššej možnej kvalite, bude to stáť 20 Euro.

[jig ids=“6753,6754,6755,6756″]

Prečo je aplikácia užitočná a lepšia než napríklad spomínaný Wedpics.com

Naozaj si myslím, že mať všetky fotky od hostí pokope je dobrý nápad, ale je veľmi zložité dosiahnuť, o to viac, dosiahnuť to jednoducho. Táto aplikácia rieši všetky tieto výzvy elegantným spôsobom.

Najväčšou výhodou, ktorú vnímam je, že pokiaľ sú obrázky v aplikácii, budú ich vidieť len hostia, ktorých ste pozvali. Spoločnosť sľubuje, že obrázky sú na serveri a nepoužívajú ich na iné účely než v aplikácii.

Vždy ste a budete vlastníkom fotografií.

Aplikácia je zadarmo, za predpokladu, že nepotrebujete si sťahovať obrázky vo veľkom rozlíšení. Ak by ste ale chceli tak fotky, tak 20 Eur za takúto službu nepovažujem za nejako prehnanú sumu.

 

Páčil sa vám článok? Prihláste sa na odber ďalších!

[mc4wp_form id=“6473″]

Zdieľajte tento článok

Pozrite si aj ďalšie svadby