Svadobná garden party do 50 km od Bratislavy, 1. časť

Záhradné svadobné hostiny získavajú stále väčšiu popularitu a preto som sa rozhodol priniesť prehľad najzaujímavejších miest na svadobnú garden party, ktoré som navštívil či už ako svadobný fotograf, alebo len ako hosť. V prvej časti prehľad najromantickejších miest.

Čo je svadobná garden party?

Svadba v záhrade môže mať dve podoby:

  1. neformálny piknik alebo grilovacia párty pre priateľov na záhrade či v prírode, bez extra pravidiel
  2. formálna záhradná slávnosť s charakterom recepcie, na ktorej platia isté pravidlá.

Svadobná party prvého typu znamená pohostenie v prírode alebo v parku konajúce sa v poobedných hodinách a má viac-menej neformálny charakter. Oproti tomu, záhradná slávnosť má formálnejší charakter. Podávajú sa tu slávnostnejšie a na prípravu náročnejšie jedlá formou bufetu a vyberané vína, sekty a šampanské. Záhradné slávnosti začínajú vo večerných až nočných hodinách a k dispozícii býva i tanečný parket.

Rozdelenie priestorov podľa finančnej úrovne

Okolie Bratislavy ponúka množstvo priestorov pre záhradnú svadobnú slávnosť. Pre jednoduchšiu orientáciu som rozdelil priestory na 3 cenové úrovne:

$$$ – luxusný, drahý priestor vhodný pre rozprávkovú záhradnú slávnosť, ktorý niekedy ani nie je treba extra dekorovať, lebo okolie je dekoráciou samou o sebe

$$ – elegantný priestor pre krásnu garden párty, cenovo porovnateľný s bežnými indoor priestormi

$ – priestor vhodný pre štýlovú záhradnú svadbu, ktorý môže byť jedinečný s použitím vhodných dekorácií

V prvej časti tohto trojdielneho seriálu si predstavíme najromantickejšie a najkrajšie priestory pre svadobnú záhradnú slávnosť a obrad pod holým nebom.

Priestor na svadobnú garden party do 50 km od Bratislavy – cenová úroveň: $$$

Wiegerova vila, Svätý Jur, $$$

Wiegerova vila je idylické miesto, vhodné pre konanie svadieb či rodinných osláv. Prírodný areál s rozlohou 2 hektáre a atmosférou južného Francúzska je vzdialený iba 6 km od Bratislavy. V záhrade bolo vynaložené maximálne úsilie na zachovanie všetkých drevín a pôvodného prírodného rázu exteriéru vily. Pre predĺženie životnosti boli vyše 70-ročné ovocné stromy odborne ošetrené. Nadväzujúc na tradičnú architektúru záhrady boli dosadené ovocné stromčeky „starých odrôd“. Vila nad vinohradmi je svojou výnimočnou atmosférou ideálnym miestom pre svadbu. Mladomanželov čaká priestranný, svetlý apartmán, ktorý ešte vonia novotou a levanduľou zo záhrady.

info@wiegerovavila.sk

http://wiegerovavila.sk

Kaštieľ RVS Studené,  Most pri Bratislave, $$$

RVS Studené je privátny kaštieľ nachádzajúci sa pri obci Most pri Bratislave. Výnimočný je svojim areálom s krásnym rozľahlým parkom. Okrem toho je RVS Studené postavené s nádychom anglického vidieckeho štýlu a ponúka aj krásne ubytovacie priestory. Výhodou je možnosť využiť kryté priestory pomyselnej zimnej záhrady v prípade nepriaznivého počasia.

Viac fotografií z RVS Studené na mojom blogu.

http://www.rvsklub.sk/

Art Hotel Kaštieľ, Tomášov, $$$

Art Hotel Kaštieľ je jedinečné hotelové zariadenie, ktoré vzniklo rekonštrukciou jedného z najreprezentatívnejších barokových šľachtických sídiel nachádzajúcich sa v oblasti južného Slovenska. Hotel je situovaný uprostred rozľahlého parku, iba 20 km od centra Bratislavy, na kraji obce Tomášov. Park priamo vyzýva na letnú záhradnú slávnosť, aj keď dodatočnej výzdobe sa asi nevyhnete. Výhodou je presunutie svadby do prekrytého nádvoria  v prípade nepriazni počasia.

eventy@hotelkastiel.sk

http://www.hotelkastiel.sk

Hotel Zochova chata ****, Modra-Harmónia, $$$

Hotel je situovaný v pohorí Malé Karpaty, v nádhernom turistickom stredisku Piesok, ktoré je vzdialené 7 kilometrov od mesta Modra. Hotel má dlhoročnú tradíciu, ktorá sa datuje od roku 1933. V roku 2011 bol hotel kompletne zmodernizovaný na luxusné štvorhviezdičkové ubytovacie zariadenie. Pri rekonštrukcii boli využité princípy feng šuej a hotel za túto modernizáciu získal ocenenie Stavba roku 2011. Hotel obklopuje prekrásne upravený park s jazierkom a hustý bukový les, čo ho robí ideálnym miestom pre svadobnú[ garden party.

rezervacie@hzch.sk

http://www.hotelzochovachata.sk

Gaudium, Limbach, $$$

Len 15 km od Bratislavy, v malebnej dedinke Limbach, na úpätí Malých Karpát sa nachádza luxusné centrum Gaudium. Uprostred rozsiahleho starostlivo udržiavaného parku ponúka záujemcom o firemné alebo súkromné podujatie svoje služby ochotný tím zamestnancov. Gaudium poskytuje svoje služby len pre uzavreté spoločnosti, jeho prevádzka nie je prístupná verejnosti. Takto vie klientom zabezpečiť dokonalé súkromie počas konania akcie ako vo vonkajších tak aj vnútorných priestoroch.

gaudium@gaudium.sk

http://gaudium.sk/

Amade Château *****, Vrakúň, $$$

Romantický boutique hotel Amade Château***** je situovaný v malebnom prostredí obce, s minulosťou siahajúcou až do dávnych čias Avarov. Amade Château má niekoľko štýlových priestorov pre celý rad svadobných osláv od malých a intímnych, až po veľké a veľkolepé oslavy pre 150 osôb (vonku v stane). Krásny anglický park je ideálny pre nezabudnuteľné svadobné obrady. V areáli sa nachádza kostol zasvätený svätému Jakubovi , pričom niektoré jeho časti sa datujú do čias samotných Arpádovcov.

http://www.hotelamade.sk

info@hotelamade.sk

Bonus: Ako sa obliecť na svadobnú garden party

Pre nevestu nie je garden party príležitosťou obliecť si veľké, biele svadobné šaty s extra dlhou vlečkou a závojom. Ak vaše srdce piští po dlhých svadobných šatách, radšej skúste inú formu oslavy. Garden party svedčí skôr jednoduchým, vintage-štýlovým šatám s krátkym závojom.

V prípade neformálneho piknika sú pre dámy vhodné šaty v svetlých farbách alebo decentných vzoroch (aj kvetinových). Páni by sa mali obliecť do svetlejších farieb, letných oblekov. Naproti tomu záhradná slávnosť je formálnejšia aj v obliekaní. Páni si obliekajú slávnostné biele smokingy k čiernym lakovkám, čiernym nohaviciam a k bielej košeli s manžetovými gombíkmi. Kravata môže pôsobiť extravagantne. Dámy by mali uprednostniť elegantné dlhé šaty z ľahkých vzdušných materiálov. Je to čas pre doplnky, výstrihy, sandále s kvietkami, volány a podobne. Manželské alebo partnerské páry sa dostavia na garden party alebo záhradnú slávnosť vhodne zladené.

Zdieľajte tento článok

Pozrite si aj ďalšie svadby