Ako vyzdobiť svadobnú sálu pre krásne fotky

Skutočnosť, že priestor, kde máte svadobnú hostinu je prenajatá hotelová sála alebo obyčajná biela školská jedáleň, neznamená, že ho nemôžete vylepšiť a urobiť ho krásnym.

Cyklus „Čo by mala nevesta vedieť o …“ je sériou informačných článkov pre nevesty, ženíchov a organizátorov svadieb. Predkladané vysvetlenia a odporúčania vychádzajúcich z praxe svadobného fotografa Maroša Markoviča. Jednoduchým a pre laika pochopiteľným spôsobom predstavuje rôzne aspekty svadobného dňa súvisiace so získaním nádherných svadobných fotografií.

Či už chcete dať miestu iba nádych svojho osobného štýlu alebo ho celkovo prerobiť, ponúkam vám pár nápadov ako to urobiť s citom pre krásne výsledné svadobné fotky. Každý svadobný fotograf vám za krásny poďakuje, lebo bude vedeiť urobiť neobyčajné svadobné fotky.

Svetlá

Osvetlenie je najdôležitejšou zložkou fotografie. Pre hostiny platí, že čím viac osvetlenia, tým lepšie. Sviečky na stoloch, lustroch a svetlách na trhu zvyšujú náladu a vylepšia vaše fotografie. Pri hostinách vonku dajte čo najviac osvetlenia. Reťazce svetla, sviečky, svietidlá sú zdrojom svetla, ktoré vytvára romantickú atmosféru.

Pamätajte, že veľa lustrov, svietidiel alebo svetiel kaviarní visiacich zhora môže zmeniť atmosféru priestoru z prázdneho na intímny – najmä ak má sála nezaujímavé stropy.

Farebné svetlá

Jedným z najúčinnejších spôsobov rýchleho prerobenia priestoru je farebné celoplošné osvetlenie. Správne farebné svetlo  urobí z banketovej haly krásny priestor.

Najkrajšia farebná svetelná kombinácia, ktorú zo skúsenosti poznám, je fialová, modrá a oranžová. Prosím, vyvarujte sa zeleného, a najlepšie aj žltého osvetlenia, lebo jednoducho nevyzerá dobre. Môže byť aj ružová farba – ak ladí s ostatnou výzdobou. Všetky tieto kombinácie vydávajú teplú žiaru, ktorá je príjemná a dokonca aj tie najjednoduchšie miestnosti môžu pôsobiť elegantne a štýlovo. Navyše, tento druh svetla je veľmi lichotivý pre všetky tóny pleti.

Farebné svetlá najlepšie vyzerajú keď sú inštalované ako „uplighting“, čiže svetlo na podlahe, ktoré svieti smerom hore, na strom a osvetlí aj bočnú stenu, stĺp, alebo iné dekorácie.

Skúste drapérie

Ak je strop miestnosti veľmi nezaujímavý, skúste ho zakryť drapériami, alebo pruhmi látky. Vyberte látku, ktorá zodpovedá vašim svadobným farbám, alebo si vyberte bielu farbu pre čistý, klasický vzhľad. Bonusový tip: Zakrytím stropu sa v priestore budete cítiť úplne inak a je to lacnejšie ako pokryť celú miestnosť.

 

Opakujte dekory a prvky

V množstve je sila, a to platí aj pre dekor. Akákoľvek dekorácia, od zavesenej lucerny po vlastný monogramový motív, má pri vizuálnej masovej prezentácii väčší vizuálny vplyv.

Zvoľte si tému svadby

Ak skutočne chcete zmeniť miesto konania hostiny na iný svet, vyberte si silnú tému a preneste ju celým svojím dekorom miesta. Napríklad, si výberte námornícky motív, doplnený morom, rustikálnymi drevenými prvkami a modrými farbami. Pre ázijský štýl sa inšpirujte červenými lampiónmi, používajte zlaté akcenty a vyberajte vysoké exotické kvety. Alebo si vyberte tému jesene s jesennými odtieňmi a množstvom lístia na jeseň.

Použite sviečky (veľa sviečok)

Použite viac svetielok, ako si myslíte, že budete potrebovať, a naplňte miestnosť sviečkami – tým myslím stovky sviečok stĺpov, svietniky a čajové sviečky zmiešané tak, aby vytvorili blikajúcu žiaru.

Variujte veľkosť kytíc na stoloch

Pokiaľ ide o kvety, odroda je kľúčom k pozoruhodnému vzhľadu, takže s kvetinármi vytvorte kombináciu vysokých a nízkych kytíc.

Zaveste pozadie

O pozadiach a fotostenách som napísal samostatný článok, ale teraz ide o pozadie za nevestou a ženíchom. Veľké a odvážne pozadie s monogramom, veľkým panelom tkaniny, ktorý zodpovedá vášmu svadobnému štýlu, alebo dokonca zelená stena naplnenou sviečkami, vám môže poskytnúť pekné pozadie pre svadobné fotky. Bonusový tip: Pozadie môžete neskôr použiť aj ako fotostenu.

Záver

Aj z obyčajnej sály sa dä urobiť krásny priestor a krádne fotky. Držím palce, aby sa to podarilo aj na vašej hostine a dúfam, že som vám poskytol pár inšpirácií.

Zdieľajte tento článok

Pozrite si aj ďalšie svadby