Povedzte „Áno“ first looku

Moment, keď ženích vidí svoju nevestu prvý krát v svadobných šatách je vždy veľmi emotívny. Dá sa to však urobiť aj inak než tesne pred sobášnym obradom.

Môže to ísť trochu proti starým zaužívaným tradíciám, ale ako profesionálny svadobný fotograf sa teším, že First Look sa stáva novou tradíciou. First Look má obrovský vplyv na časový harmonogram svadobného dňa a poskytuje príležitosť na ďalšie svadobné portréty.

Takže čo je First Look (prvý pohľad)?

Je to čas pred obradom, kedy fotím len nevestu a ženícha v súkromnom prostredí. Je to chvíľa, keď sa navzájom vidíte prvýkrát, je to intimný zážitok, ktorý je skutočne len o vás. Je to príležitosť vidieť jeho reakciu, keď vás vidí vo vašich svadobných šatách prvýkrát. Na rozdiel od kráčania uličkou, keď budú všetky oči na vás, počas First Looku, iba jeho oči (a moje šošovky) budú na vás.

Svadobný deň ubehne v okamihu. Prvý pohľad je súkromná chvíľa, v ktorej si môžte vychutnať esenciu svadoby, kým vás zvyšok dňa strhne do svojho víru a preženie sa okolo vás.

Prečo by sme ale chceli meniť tradíciu?

Ak sú svadobné fotografie prioritou pri plánovaní vášho veľkého dňa, potom pravdepodobne oceníte výhody First Looku.

Medzi tieto výhody patrí:

  • dodatočný čas na svadobné portréty
  • nemusíte sa hrať na schovávačku so ženíchom pred obradom (čo znamená: menej stresu)
  • vytvorenie chvíle len pre vás a vášho čoskoro-manžela
  • vidíte sa prvýkrát sami, namiesto pred stovkami ľudí. Môžete si povedať veci, ktoré by ste si nemali kedy povedať, objať sa tak ako by ste neboli schopní sa objať, keď sa prvý krát uvidíte až pri obrade
  • veľa neviest a ženíchov v ňom tiež nájde vynikajúci spôsob ako upokojiť svoj svadobný deň predtým, než uličkou pristúpia k obradu

Ako teda First Look zorganizovať?

Pár sa oddelene oblieka vo svojich izbách až kým nie su obaja pripravení. Ak su obaja pripravení, pošleme ženícha na dohodnuté miesto, kde sa postaví chrbátom k neveste. Ona príde k nemu a povie mu, kedy sa môže otočiť, aby ju videl prvý krát v jej očarujúcich svadobných šatách. Tu sa deje to kúzlo. Slzy, úsmevy, slová a objatia sú vždy úžasné. Čo sa týka mojej časti, fotografujem tu bez interakcie.

Zdieľajte tento článok

Pozrite si aj ďalšie svadby