logo square watermark white transparent bcg

Spoznajte ma

profesionálny svadobný a eventový fotograf, reportér, manžel, záhradník a otec Dášky a Táničky

Mnoho biografií svadobných fotografov hovorí o tom, ako chceli byť od malička fotografi, lebo ich to lákalo a neodolateľne priťahovala možnosť tvorivého zobrazovania lásky a emócii. To nebol môj prípad.

K foteniu som sa dostal nejakou šťastnou náhodou v detstve vďaka otcovi a jeho dvojokému Flexaretu, Ľubiteľovi a neskôr (na ten čas) modernému Zenitu. Prvým míľnikom na mojej fotografickej karíére bolo dočasné premenenie rodičovskej kúpeľne na tmavú fotokomoru.

Od kozmonauta k svadobnému fotografovi

Krátky príbeh o tom prečo nie som kozmonautom, ale svadobným fotografom

Náš rodinný fotografický team

O tom, že ako svadobný fotograf môžem byť oveľa viac s mojou rodinou

Ako fotím svadby a prečo práve takto

Spoznajte môj fotografický štýl

Moje ďalšie fotografické projekty

O tom čo robím, keď práve nefotím svadbu

1. Od kozmonauta k svadobnému fotografovi

Prečo nie som kozmonautom

Vždy som chcel byť kozmonaut, alebo skokan na lyžiach. Keď som v siedmej triede ZŠ dostal na vysvedčení prvú dvojku, bolo mi oznámené, že moja kariéra kozmonauta skončila, lebo kozmonauti musia mať samé jednotky 🙁

Štúdium

Začal som študovať na strojníckej priemyslovke, lebo námorný kapitán tiež nebolo povolanie na zahodenie. Nevyšlo ani to. Keď som potom, po doštudovaní personálneho manažmentu na EU začal pracovať v eventovej agentúre tak som zistil, že podujatia viem nafotiť lepšie ako mnoho z najatých fotografov. A tak som v roku 2004 začal fotiť firemné eventy. Najprv len popri inej práci, neskôr profesionálne.

Exotika

V roku 2015 sme, s mojou, dnes už, manželkou, odišli žiť na rok do Indonézie a tak sa okrem fotografa zo mňa stal aj reportér. Písal som reportáže do časopisu Plus 7 dní, cestoval po ázijských krajinách a užívali sme si exotiku.

Svadobný fotograf Maroš Markovič

Po návrate z Ázie som zasa rozbehol uspatú kariéru eventového fotografa. Začal sa veľa venovať vzdelávaniu a zdokonaľovaniu sa v štúdiovom fotení, fotení business portrétov a venoval som veľa času do marketingu eventového fotografa. A od eventov to už bola krátka cesta k foteniu svadieb.

2018 05 26 g m 1004 1000px
Page 1 Image 1

2. Náš rodinný fotografický team

maros markovic headshot color landscape

Maroš

Fotograf, rodinný PR manažér, grafický guru, účtovník a otec

20170331 rande juro klaudia 1652 1000px

Maroš

Hlavná kostymérka rodiny (a špeciálne Maroša), kotrolórka kvality odovzdávaných fotografií a mama na plný úväzok

2020 01 20 porodnica 0088 7355

Dáška a Tánička

Organizátorky časových aktivít zvyšku tímu

3. Ako fotím svadbu a prečo práve takto

Je pre mňa neuveriteľné ako sa páry čo som fotil postupne zmenili na priateľov. Som na seba hrdý, že si viem aj s novými ľuďmi vytvoriť  vzťah, ktorý vedie k tomu, že moje fotky a videá ich ukazujú takých, ako naozaj sú. Bez pretvárky, bez zveličovania, bez umelého vytvárania niečoho, čo neexistuje. V mojich prácach považujem totiž urobenie vynikajúcej a profesionálnej fotografie len za tretinu úspechu. Druhá tretina je spôsob akým vznikli. Aby bola zábava, radosť, aby boli všetci v pohode. A tretia je príbeh, ktorý nesú. Príbeh, ktorý diváka prenesie na miesto svadby a prenesie ho do atmosféry svadobného dňa.

Nemám žiadny presne a jasne vyhranený spôsob fotenia svadieb ani tajný recept na farebné upravovanie fotiek. Občas fotím fotožurnalisticky, občas klasicky, občas čiernobielo, občas som rád, že vôbec stihnem zachytiť to, čo sa deje. A potom to upravím tak, aby to vyzeralo pekne a prirodzene. Ale dal som si za cieľ byť tak kreatívny, originálny a pravdivý ako to len pôjde. Pri všetkom, čo budem robiť.

 

Neponúkam vám svoje fotografické služby, ponúkam vám byť priateľom, ktorý zdokumentuje váš príbeh. Príbeh o vašej svadbe.

4. Moje ďalšie fotografické projekty

Chcete vedieť o mne ešte viac? Pozrite si moju stranku o tipoch na lacne cestovanie po Ázii http://lowcosttraveltips.marosmarkovic.sk/ . Začítajte sa do reportáží, ktoré som napísal, alebo si pozrite moje portfólio v komerčných amerických fotobankách.

Mnoho mojich fotiek nájdete k stiahnutiu zadarmo aj na webstránke. K dnešnému dňu majú takmer 13 miliónov zobrazení.