Katarína a Juraj – Svadba v kaštieli

Fotiť krásnu nevestu a šviháckeho ženícha v tomášovskom kaštieli je sen každého svadobného fotografa. Katarína a Juraj mi tento tento sen splnili.

Musím priznať, že keď mi Juraj napísal prvý email, myslel som si, že to je nejaký spam, alebo nejaký omyl. Zo zdvorilosti som odpovedal, ale nečakal som, že by to malo nejaký ďalší vývoj. Ale ono malo. Po druhom a treťom emaile, kde sme sa dohodli na službách, ktoré ponúkam, vybranom balíčku a výslednom rozsahu fotiek, sme sa stretli.

Myslím, že už pri prvom stretnutí sme všetci zistili, že sme rovnaka krvná skupina, a že táto naša „spolupráca“ bude vynikajúca. Ženích, ako aktívny fotograf, vedel čo očakáva a ako sa k tomu dá dopracovať. Preto bolo aj párové fotenie naozaj ústretovo prisposobené ideálnemu času na fotenie – po obrade, pri západe slnka.

Druhou netradičnou vecou na tejto svadbe bol deň svadby – konala sa totiž v nedeľu. Ako mi vysvetlili novomanželia, rezervovať na svadbu celý kaštieľ, park aj terasu pre 90 pozvaných a ubytovaných hostí vyšlo v neďelu lacnejšie ako polovičná svadba v sobotu. A to nehovoriac o nedostatku sobotných voľných termínov. V každom prípade, svadba sa konala v nedeľu a všetkým sa to páčilo.

Treťou netradičnou vecou veceou bolo, že ma Juraj, podľa jeho slov, objavil na svadobnom portáli MyWed.com, kde mám úplne základný profil ako fotograf na svadbu. Že ma nájde niekto tadeto, som pri jeho zakladaní naozaj ani len netušil.

Informácia: Z pracovných dôvodov si ženích neželal zverejniť fotografie, na ktorých sa nachádza on, alebo hostia, ktorí vyslovene nesúhlasili s publikovaním fotiek. Preto nižšie uvidíte len veľmi obmedzený výber fotiek. Verím však, že aj ten vám dá predstavu o zvyšných cca 600 fotkách, ktoré v ich sdvadobný deň vznikli.

Dodávatelia

Priestor a jedlo: Art Hotel Kaštieľ, Tomášov

DJ a osvetlenie: Eugen Huska weddingking.sk

Obrad:  Kostol svätého Mikuláša

Zdieľajte tento článok

Pozrite si aj ďalšie svadby